در مقایسه با بسیاری از سیستم های گرمایشی انواع مختلف جت هیترها بعنوان نسل جدید بخاری های صنعتی مزیت های زیادی دارند که از جمله مهمترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

این دستگاه ها نصب ساده و راحت تری نسبت به بیشتر سیستم های گرمایشی دارند.
نگه داری و تعمیر این نوع سیستم های گرمایشی آسان تر می باشد.
جت هیترها مخصوصا نوع بدون دودکش آن در ایجاد حرارت راندمان بسیار عالی دارند. راندمان جت هیتر بدون دودکش بالای 98 درصد و راندمان جت هیتر دودکش دار 65 درصد میباشد.
جت هیترها در گرم کردن سالن های صنعتی سرعت بسیار خوبی دارند و در مدت زمان کوتاه دمای سالن را به درجه حرارت مطلوب می رسانند.
در مقایسه با برخی از هیترها و سیستم های گرمایشی ، جت هیترها مصرف سوخت و مصرف انرژی بهینه تری دارند.
این نوع هیترها قابلیت اتصال به ترموستات محیطی را دارند و از این طریق می توان به صورت خودکار دمای سالن را همیشه گرم نگه داشت.
جت هیترها تنوع مختلف در نوع سوخت مصرفی و یا توان حرارتی دارند و بسته به نیاز می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد.
عمر مفید طولانی نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت جت هیترها میباشد.

جت هیتر گازسوز: سوخت مصرفی این نوع جت هیترها گاز شهری میباشد. نوع بدون دودکش این جت هیتر در مقایسه با انواع جت هیتر گازوئیلی آلودگی کمتری ایجاد میکند. جت هیتر های گازی بدون دودکش یکی از پر مصرف ترین و اصلی ترین بخاری ها در سالن های مرغداری می باشند.

این نوع جت هیترها در مرغداری های گوشتی از هفته دوم تا زمان کشتار مورد استفاده قرار میگرند. علت اصلی استفاده از این نوع جت هیترها در مرغداری ، راندمان بسیار بالا و تقریبا کامل (100 درصدی) آنها می باشد و اینکه همیشه در سالن های مرغداری سیستم تهویه و سیرکوله هوا فعال است.

جت هیتر گاز مایع: جت هیترهای گازسوز در دو مدل ساخته میشوند که در نوع اول جت هیتر با گاز شهری و در نوع دوم جت هیتر با گاز مایع تغذیه میشود. جت هیترهایی که با گاز شهری گرما تولید میکنند در ظرفیت های مختلفی ساخته میشوند. اما جت هیترهایی که از طریق گاز مایع حرارت ایجاد مینمایند در توان های پایین و ابعاد کوچکتر تولید میشوند. در واقع کاربرد و مزیت اصلی جت هیترهای گاز مایع قابیلت حمل آسان و پرتابل بودن آنها است.